
Magiczna Podróż Rysia
Natalia Boniewicz
Pewnego dnia dwójka wesołych, kochających figle przedszkolaków, marzących o przygodach odnajduje zaczarowany kamień, który niespodziewanie zabiera ich na drugi koniec świata. Na nowym nieznanym lądzie dzieci doświadczą mocy wrażeń. Czeka ich między innymi rejs statkiem przez dżunglę, lot na kondorze, czy spotkanie oko w oko z pustynnymi trąbami powietrznymi. W ciągu pełnej magii podróży dzieci starają się odnaleźć tajemniczy skarb.
Magiczna podróż Rysia to książka dla dzieci z ukrytym drugim dnem, stworzona przez polską podróżniczkę (tekst) oraz peruwiańskiego artystę (ilustracje).

Peruwiańska żona została zdradzona (druk oraz e-book)
Mia Słowik
Jak zdradzają Latynosi? Po sześciu latach związku Mii wreszcie udało zakochać się w mężu, dwadzieścia lat od niej starszym peruwiańskim ulicznym artyście, z którym do tej pory, jak sądziła, była jedynie z poczucia obowiązku i miłości do dziecka. Jak to często w życiu, los bywa jednak przewrotny. Uczucie wcale nie czyni związku łatwiejszym ani szczęśliwszym, gdyż kiedy się ono budzi, Mia właśnie dowiaduje się, że partner zdradza ją z tajemniczą modelką. Niestety wkrótce wychodzą na jaw także inne mroczne sekrety męża. Czy zawiązana przeciwko niemu intryga zmieni coś w jego światopoglądzie? Czy zemsta potrafi skutecznie osłodzić gorycz złamanego serca?
Peruwiańska żona została zdradzona przedstawia wiele kulturowych aspektów dotyczących, zwłaszcza spraw damsko-męskich, wir przecznych emocji zdradzonej kobiety, opisanych ze sporą dawką dystansu i humoru. To literatura kobieca będąca jednocześnie literaturą faktu.

Jak zostałam peruwiańską żoną
Mia Słowik
Podążając za radą ezoterycznej terapeutki, z biletem w jedną stronę Mia wyrusza w podróż życia po Ameryce Południowej, gdzie zmaga się z wrodzonym brakiem asertywności i niezdecydowaniem. W trakcie wyprawy bierze udział w ceremonii Ayahuaski, spędza czas w indiańskich wioskach, centrach medytacyjnych, a nawet w domu niebezpiecznych paramilitares, nieustannie starając się odnaleźć drogę do samej siebie. Ostatecznie podróż rzeczywiście nieodwracalnie przemienia jej życie, w sposób, którego nigdy nie wzięłaby pod uwagę.
Jeśli ciekawi Cię, jak uwieść Latynosa, jaki stosunek do białych kobiet mają mężczyźni z Ameryki Południowej, jak to jest spędzać wigilię z byłą żoną partnera lub iść na dyskotekę z jego córkami, ta książka jest dla ciebie. Dowiesz się również, kogo Latynosi nazywają ropuchami, z czym kojarzy się nocowanie w domu niebezpiecznej kolumbijskiej bojówki, oraz jakie atrakcje niesie ze sobą niby prozaiczny rejs statkiem po Amazonce.
Literatura faktu, którą czyta się jak dobrą powieść. Pełna humoru, bez cenzury ukazuje blaski i cienie spontanicznej podróży europejskiej kobiety w patriarchalnej kulturze macho. Bezpretensjonalna „Brigitte Jones w podróży”!
Ilustracjami książki są oryginalne obrazy peruwiańskiego artysty.

Miłość na wariackich papierach
Natalia Boniewicz
Zosia, roztrzepana pracowniczka korporacji, zostaje pomyłkowo zamknięta w szpitalu psychiatrycznym i ląduje na oddziale poważnych zaburzeń psychotycznych. W bohaterce rośnie żal do przyjaciółki, która wcześniej sugerowała jej wizytę u psychiatry. Rozgoryczona kobieta planuje zemstę. Jedynymi osobami, które wierzą w zdrowie Zosi, są jej kolega z pracy, perfekcjonista, w którym kobieta skrycie się podkochuje, a także jeden z pacjentów, Fryderyk. Ten ostatni przekonany o własnym zdrowiu psychicznym, pełen wiary we wsparcie FBI, próbuje namówić ją do wspólnej, ryzykownej ucieczki. Wkrótce Zosia staje się obiektem mrocznych planów „zdradzonych” przez nią współpacjentów. Feralne zbiegi okoliczności nie opuszczają bohaterki, pobyt w wariatkowie nadwyręża jej równowagę psychiczną, a efekt głośnej medialnie afery psychiatrycznej ciągnie się za nią, przysparzając jej krępującej i niechcianej sławy. Czy Zosi uda się pokonać karmicznego pecha i obrócić ciąg fatalnych pomyłek na swoją korzyść?